Клуб Хрещатик

Покер - гра розуму

{banner_contacts_ua}
Додати до обраного

Омаха Хай-Лоу

Ігри | 6 травня 2010

Омаха Хай Лоу представляє собою різновид Техаського Холдему. Різниця між правилами гри в покер Омаха і Техаський холдем полягає в тому, що гравець отримує не дві карти, а чотири. Омаха - це одна з найбільш видовищних і агресивних різновидів покеру, де становище за столом змінюється надзвичайно швидко і непередбачувано. 


   У Omaha high-low існує можливість створення двох варіантів кращої руки - сильної (хай) і слабкою (лоу). При цьому в слабкій комбінації не враховуються стріт і флеш. Банк ділиться на дві рівні частини. Половина банку надається гравцеві з найсильнішими картами, друга половина банку надається гравцеві, що тримає слабейшие карти. Якщо немає очевидної низькою руки або ніхто не кваліфікувався на лоу-комбінацію, весь банк переходить гравцеві з найсильнішою комбінацією. 


   Низьку руку зібрати трохи складніше. Потрібно також використати дві з своїх кишенькових карт і три з карт на столі, щоб кваліфікуватися для низької руки. Однак все низькі руки повинні починатися з 8 і нижче (чим нижче, тим краще). Вісімка лоу (8-low) може складатися з вісімки і чотирьох нижчих карт, Сімка лоу (7-low) складається з сімки і чотирьохх більш низьких карт, і так далі.

Наприклад, 
   8-4-3-2-A лоу - гірше, ніж 7-6-5-4-3 лоу. 
   7-4-3-2-A лоу - гірше, ніж 6-5-4-3-2 лоу. 
   8-7-3-2-A лоу - гірше, ніж 8-6-5-4-3 лоу. 
   7-6-3-2-A лоу - гірше, ніж 7-5-4-3-2 лоу. 
   8-6-5-4-3 лоу - гірше, ніж 8-6-5-4-2 лоу, які гірше, ніж 8-6-5-4-A лоу 
  Гірша лоу-комбінація це 8-7-6-5-4 (стріт до вісімки), а краща (wheel) і це рука з п'ятірки і нижче 5-4-3-2-Т (стріт до п'ятірки). Відповідно, для того, щоб на столі можна було отримати низьку руку, на столі повинні бути мінімум три карти Вісімки і нижче. Мета гри полягає в тому, щоб або зібрати кращу високу, або кращу низьку руку (називається - спробувати зірвати куш). 


   Вища рука точно така ж, як у звичайній Omaha, в якій краща "нормальна" покерная рука починається з рояль флеша і далі по низхідній. Аналогічно звичайної Omaha, для складання руки необхідно використовувати дві (і тільки дві) з кишенькових карти і три (і тільки три) із загальних карт на столі


   Повторимося, що в Омасі Хай Лоу весь банк, якщо є найбільш слабка рука, ділиться навпіл. Навіть, якщо за столом існують кілька гравців із слабкою рукою, то все одно половину всього банку отримує найсильніша рука, а іншу половину ділять між собою переможці, у яких на руках сама слабка комбінація карт. Наприклад, у гравця 1 найкраща висока рука, але немає низькою руки, а гравці 2 і 3 тримають однакові низькі комбінації. Гравець 1 отримує половину банку, а гравці 2 і 3 ділять ту половину, що залишається ShareThis. Гравці 2 і 3 отримують четверті частини. Або, інший приклад, гравець 1 має кращу високу і таку ж низьку руку, як у гравця 2. Таким чином, гравець 2 отримає чверть банку, а гравець 1 отримає три чверті.