Клуб Хрещатик

Покер - гра розуму

{banner_contacts_ua}
Додати до обраного

Разз

Ігри | 6 травня 2010

Разз (семикартковий стад, в який грають тільки лоу) - це гра покеру, в якій при розтині виграє найкраща покерна лоу-комбінація від туза до п'ятірки. У Раззі протягом всієї руки гравці отримують по сім карт, але для визначення переможця використовуються п'ятикарткову комбінацію. На відміну від семикарткового стада хай-лоу або Омахи хай-лоу, тут немає умови "вісімка або краще", при виконанні якого можна виграти банк.

У Раззі використовується система старшинства лоу-комбінацій «від туза до п'ятірки» або «California» («Каліфорнія»), стріт і флеші не порівнюються, а тузи завжди є молодшою картою, тому найкраща можлива комбінація - "колесо": 5, 4, 3, 2, А. Далі перераховані комбінації від найслабкішої (№ 1, навряд чи виграє банк) до найсильнішої (№ 12, найкраща):

1. 5, 5, 5, 3, 2

2. К, К, 4, 3, 2

3. 2, 2, 7, 6, 5

4. А, А, 10, 9, 8

5. К, Д, В, 10, 9

6. К, Д, В, 10, 7

7. 9, 8, 7, 6, 5

8. 9, 7, 6, 5, 3

9. 9, 7, 6, 5, А

10. 6, 5, 4, 3, 2

11. 6, 4, 3, 2, А

12. 5, 4, 3, 2, А

  1. 5, 4, 3, 2, A

Зверніть увагу, що старшинство лоу-руки визначається від старшої карти до молодшої. Наприклад, рука № 10 відома як «шістка лоу", оскільки в ній найстарша карта - шістка. Рука № 9 - «дев'ятка лоу", а рука № 5 - «король лоу".


Правила гри в Разз
Перед початком руки Разза всі гравці роблять номінальну ставку анте. Кожному гравцеві здається по дві закриті карти і по одній відкритій карті. Гравець із старшою відкритою картою робить брінг-ін і повинен поставити або ще одну номінальну ставку, або повну мінімальну ставку (розмір брінг-іну також може бути різним в залежності від гри). Хід переходить за годинниковою стрілкою до тих пір, поки не будуть зроблені всі ставки в раунді.

Примітка до правил.

При визначенні гравця, який повинен зробити брінг-ін, в Раззі враховується масть карт. Оце порядок старшинства мастей: піки, черви, бубни і трефи. Брінг-ін робить старша масть, тому якщо на початку гри у одного гравця чирвова дама, а в іншого - бубнова, і дама є старшою картою, то той, у кого дама черв'яків, і буде робити брінг-ін.

Тепер кожен гравець отримує відкриту карту, яка називається «Четвертою вулицею». Першим ходить той, у кого найсильніші (молодші) відкриті карти. За правилами, цей гравець може зробити чек або ставку. Він може поставити мінімальну ставку ($ 2 в грі $ 2 / $ 4).

Після цього кожен гравець отримує ще по одній відкритій карті, яка називається «п'ятою вулицею». І знову, першим ходить гравець, у якого наймолодші відкриті карти.

Примітка до правил.

Починаючи з п'ятої вулиці і до кінця руки, всі ставки робляться з кроком великої ставки ($ 4 в грі $ 2 / $ 4).

Тепер кожен гравець отримує ще одну відкриту карту, яка називається "шостою вулицею". Першим знову ходить той, у кого наймолодші відкриті карти.

Після цього кожен гравець отримує сьому й останню карту, яка здається навмання і відома лише гравцеві, якому вона здана. Як і на попередніх вулицях, першим ходить той, у кого наймолодші відкриті карти.

Якщо після завершення останнього раунду ставок залишилося декілька гравців, що останній зробив бети або рейз показує свої карти. Якщо в останньому раунді ставок не було, свої карти показує гравець, який сидить на більш ранній позиції (місце 1, місце 2 і т.д.).


Визначення переможця
Гравець з найкращою лоу-комбінацією від туза до п'ятірки з п'яти карт виграє банк. Не забувайте, що (на відміну від семикарткового стад хай-лоу і Омахи Хай-Лоу) тут не використовується «визначник» - найкраща комбінація виграє весь банк. Після того, як банк перейшов до переможця, можна починати наступний тур Разза.

Якщо є дві або більше рівноцінних рук, то банк ділиться між ними в рівних частках. При визначенні переможця старшинство масті не враховується.