Клуб Хрещатик

Покер - гра розуму

{banner_contacts_ua}
Додати до обраного

Бадугі

Ігри | 6 травня 2010

Бадугі (Badugi) - це одна з наймолодших різновидів покеру, що зародилася в Азії. Для любителів лоу варіантів покеру, Бадугі це чудова розвага. Вважається, що Бадугі-покер походить від Дро-покеру і Лоуболл, так як, з одного боку, є можливість обміну карт, а з іншого, виграє молодша комбінація. Комбінації Бадугі відрізняються від звичних нам по Техаському Холдему. Тут немає стрітов і флеші, пари не вважаються. 


  Бадугі - гра, яка прийшла до нас з Кореї, де цим словом називають собак, у яких на шерсті є безліч різнокольорових крапок і плям, причому, чим їх більше, тим породістіше вважається собака. Звідси виникла краща Бадугі-рука - комбінація з карт різного рангу і різних мастей. 


  Бадугі - одна з небагатьох різновидів покеру, в якій грають всього 4 карти, але яка змогла прижитися і отримати свою аудиторію гравців. Також як у Техаському холдеме перед початком роздачі гравці повинні поставити в банк великий і малий блайнди, а де необхідно і анте. За принципом здійснення ставок, Бадугі схожий на Тріпл Дро Покер - за кожним періодом торгівлі слідує обмін карт. 


   За структурою гра Бадугі відрізняється від Дро-покеру тим, що здається не п'ять, а чотири карти, а можливість зміни карт надається три рази. Максимально можлива кількість гравців за одним столом - шість. Це правило необхідно, щоб уникнути частих випадків браку карт. Якщо все-таки сталася ситуація, коли карт не вистачає, використовують карти раніше скинуті в пас. 


  У новому виді покеру оцінюються тільки карти різних мастей та різних достоїнств. Найсильніша комбінація в Бадугі - це А234 різномасті. Найслабкіші комбінації в грі - пари або навіть трійки, так як здвоєні карти просто не йдуть у залік. Тому дуже важливо, щоб на останній стадії ігрової роздачі на руках не було парних або одномасних карт. 
   Комбінація Бадугі може складатися з чотирьох, трьох, двох або навіть однієї карти. У підсумки завжди виграє рука, яка складається з найбільшої кількості карт. Якщо суперники тримають на руках комбінації, що складаються з однакового числа карт, то перемагає найкраща лоу рука. 


   Наприклад, в руці 4444 враховуватися буде тільки одна четвірка, і ця комбінація програє будь-який, яка буде містити 2 і більше карт різного номіналу та різних мастей. Найкраща Badugi - це А234, в чотирьох мастях,ця рука не може програти. 
  Структура гри у Бадугі схожа з Дро-покером. 


  Перед початком роздачі два гравці, що сидять безпосередньо після батона,ставлять обов'язкові ставки - блайнди. Після цього гравцям здається по чотири закриті карти. 


  Далі йде перше коло торгів, званий «пре-дро» (pre-draw). Кожен раунд обміну карт і подальшого торгу має специфічну назву, що символізує годування собаки Бадугі. 


  Перший раунд - «сніданок», або ранкове годування собаки - початок гри. 
  Він настає після закінчення раунду «пре-дро», або перший дро (дослівно «обмін») - це перший раунд обміну. Кожен гравець може поміняти будь-яку кількість карт. Обмін відбувається по черзі, починаючи з гравця, що поставив малий блайнд. 
   Другий раунд - «обід» - це середина дня.Він настає після торгівлі за сніданком, де всі активні гравці, тобто не скинули карти в пас, можуть поміняти будь-яку кількість карт. 
   Третій - «вечеря» - символізує кінець дня собаки Бадугі і її останнє годування. 
У «вечері Бадугі» все відбувається також.
  Після закінчення торгів відбувається розтин карт і визначається переможець. Банк забирає гравець, що зібрав кращу Бадугі-руку, або, якщо такий за столом не виявилося, кращу з решти комбінацій (трьох карткової, двох карткової або по 1 старшої карті). 


   Зазвичай у Бадугі-покер грають з лімітованими ставками (Limit Badugi) - де в перших двох раундах можливо робити лише мінімальну ставку, і тільки в третьому і четвертому - максимальну.Зустрічається різновид піт-ліміт (Pot-Limit Badugi) - у цьому форматі можливо зробити максимальну ставку величиною в банк.Також грається Хаф Пот Ліміт (Half Pot Limit Badugi) - єдина відмінність цієї версії від піт-ліміту полягає в тому, що максимально можна поставити лише половину існуючого банку. 


   Рекомендуємо в освоєнні цього різновиду покеру орієнтуватися на тактику Дро-покеру як найбільш близьку до Бадугі.