Клуб Хрещатик

Покер - гра розуму

{banner_contacts_ua}
Додати до обраного

Різновиди клубних турнірів

--- | 6 травня 2010

Існує досить багато різновидів покерних турнірів. Звичайно, левова частка турнірів проходить по техаському холдему, але також грають і в інші види покеру.

 

Починаючи розмову про різновиди турнірів, виділимо відмінності в лімітах. Найпопулярніші турніри - це турніри в безлімітний техаський холдем (Texas Holdem NL), тобто розміри ставок на будь-якому колі торгівлі не обмежені. Також грають в «пот ліміт» покер (максимальна ставка обмежена розміром банку на момент торгівлі) і «лімітований» покер, де розміри ставок обмежені. Наприклад, на ліміті 100-200 можна ставити 100 під час префлоп торгівлі і на флопі, а на терні і рівері -200.

 

В межах одного і того ж ліміту покерні турніри можуть бути наступних видів: 

 

Фрізаут (Freeze out).

«Фрізаут» турніри, це такі покерні турніри, в яких всі гравці за стартовий внесок отримують рівну кількість фішок і надалі не можуть більше поповнити їх кількість, тобто гра навиліт.

 

Дабл ченс (Double chance).

Покерні турніри «Фрізаут дабл ченс» - коли на початку турніру гравець може, як узяти відразу всю визначену регламентом суму турнірних фішок, так і половину фішок. Якщо гравець програє свою половину фішок, він отримує «другий шанс» і, узявши другу половину фішок, може продовжити турнір.

 

Ребай (Rebuy) – Едон (Add on) турніри.

Крім того досить популярні «ребай» турніри. Це турніри, в яких гравець за стартовий внесок отримує встановлену регламентом кількість фішок, але впродовж певного часу («ребай періоду») може зробити ребай, тобто зробивши ще внесок отримати ще фішки для продовження гри. По закінченню «ребай періоду» гравець може зробити «еддон» - останню докупку. Зазвичай під час «еддона» за суму «ребая» дається подвійна кількість фішок. Після «едона» поповнити свій баланс фішок вже неможна. «Ребай» турніри можуть проводитися як з необмеженим числом докупок, так і з лімітованим. Тобто гравець може зробити обмежене число докупок, наприклад, лише одну або лише дві.

 

Покерні турніри можуть розрізнятися також і по кількості гравців за столами: 

«Мультітейбл» турніри - це покерні турніри, в яких гравці починають змагання одночасно за декількома столами. Через певні проміжки часу (рівні) ставки анте і бет збільшуються, гравці, що програли всі свої фішки вибувають. По мірі вибування учасників турніру, ті що залишилися, пересаджують зі столів з більшою кількістю гравців, на столи з меншою їх кількістю. Таким чином вирівнюється кількість гравців за турнірними столами, і з часом, скорочується і кількість самих столів, на яких проходить турнір. Турнір закінчується тоді, коли залишається один гравець, що виграв усі фішки своїх опонентів. Призові місця розподіляються  залежно від загальної кількості учасників турніру. У таких покерних турнірах може існувати обмеження по максимальній кількості гравців за столом, тобто за столом може знаходитися максимум 4 або 6 осіб.

 

«Хедзап» турніри - це турніри, в яких гравці за столами грають один на один. Гравець, що програв усі свої фішки, покидає турнір, що виграв, переходить в наступне коло. Турнір проводиться по так званій «олімпійській» системі.